Jakich szefów lubimy, a na których narzekamy?

przełożonyKażdy z nas w swojej karierze zawodowej spotkał się z szefem, którego nienawidził, jak i takim którego uwielbiał. Co determinuje te skłonności?

Jako kierownik zespołu handlowców, powinieneś wiedzieć, jakich szefów nie lubią pracownicy, a jakich uwielbiają. Jest to szczególnie istotna informacja dla osoby, która zarządza zespołem pracowników. Nie da się w końcu ukryć, że znacznie łatwiej jest pracować w miłej i przyjaznej atmosferze osób, które się wzajemnie szanują i wspierają.

Jakich szefów lubimy?

Przełożeni, którzy są lubiani są zazwyczaj konkretni i w oczywisty sposób mówią o swoich oczekiwaniach. Delegują zadania w sposób zwięzły i jasny, a ponadto wspierają swoich pracowników w realizacji poszczególnych obowiązków. Są nimi zainteresowani, zależy im bowiem na tym, aby pracownicy byli zadowoleni ze swojej pracy. Często nawiązują z nimi przyjazne relacje.

Jakich szefów nie lubimy?

Szefowie, których nie lubimy to tacy, którzy nie są w stanie jasno powiedzieć, czego oczekują. Nierzadko mają pretensje do swoich pracowników o rzeczy, na które ci nie mieli wpływu. Ponadto wdają się oni w nieprzyjemne dyskusje ze swoimi podwładnymi, a często nawet zaczynają obgadywać swoich innych współpracowników.

Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu pozytywnych relacji ze swoimi pracownikami, koniecznie postaw na wspólne rozmowy i partnerską postawę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*