Spokojna praca popłaca, czyli jak opanować nerwy?

jak opanować nerwyJako kierownik zespołu handlowców musisz niejednokrotnie wykazać się prawdziwie stoickim spokojem. W ten sposób będziesz zarażał swoim nastawieniem swoich współpracowników, a dzięki temu osiągną oni jeszcze lepsze wyniki. Codzienna pogoń za terminami, a także nadgodziny nie sprzyjają Twojej efektywności. Właśnie dlatego powinieneś skorzystać z naszych rad, aby lepiej radzić sobie ze stresem i nerwami.

Jak pracować spokojnie?

Pierwszym krokiem do tego, aby pracować jeszcze bardziej spokojnie i wydajnie jest odpowiednie zorganizowanie swoich obowiązków. W ten sposób będziesz mógł działać znacznie bardziej efektywnie, a ponadto z pewnością nie zabraknie Ci czasu na przygotowanie ważnego projektu.

Możesz tworzyć listę swoich obowiązków, która pozwoli Ci na znacznie lepszą organizację. Przydatne w tej kwestii okażą się różnego typu notesy, kalendarze, a nawet specjalne aplikacje w telefonie. Ponadto powinieneś w pełni ograniczyć różnego typu rozpraszacze. Odłóż na bok telefon, a najlepiej go wyłącz! Zaplanuj również w odpowiedni sposób swoją korespondencję. Z samego rana sprawdź wszystkie maile, a kolejny raz zrób to popołudniu.

Jeśli czujesz, że nie dasz rady uporać się ze wszystkimi obowiązkami – nie bój się odmawiać. Asertywność jest bardzo ważna w każdej dziedzinie Twojego życia. Powinieneś o tym pamiętać, aby później bez trudu uporać się ze swoimi wszystkimi obowiązkami. Dbaj o swój wypoczynek, a wtedy ograniczysz zarówno stres, jak i nerwowe sytuacje. Jest to bardzo ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*