Monitoruje konkurencję i jest krok przed nią

kierownik zespołu handlowców pracaObowiązki kierownika zespołu handlowców

Osoba otwarta, żywiołowa oraz bardzo ambitna. Tak w kilku słowach można scharakteryzować kierownika zespołu handlowców. Każdy pracownik na tym stanowisku odpowiada za cały zespół handlowców i koordynuje wszystkie działania prowadzone w konkretnym dziale, który mu podlega.

Oprócz tego taka osoba prowadzi rozmowy kwalifikacyjne, a także prowadzi negocjacje nie tylko z pracownikami, ale również i klientami. Ważne jest to, aby kierownik opracowywał konkretny harmonogram, który pozwoli mu na wypełnianie szczegółowych kryteriów i planów sprzedażowych. Najlepsi kierownicy mają opracowane strategie, które pozwalają na to, żeby wszystko w danej firmie funkcjonowało jak w szwajcarskim zegarku.

Jakie wymagania są stawiane przed kandydatem na kierownika zespołu handlowców?

Jeśli chcesz rozpocząć pracę jako kierownik zespołu handlowców, powinieneś poznać wymagania, jakie są stawiane przed kandydatami na to stanowisko. Bardzo istotne jest posiadanie wyższego wykształcenia, a najlepiej kierunkowego. Mile widziane jest ukończenie takich kierunków studiów, jak zarządzanie, marketing czy też ekonomia. Nie bez znaczenia jest również samo doświadczenie. Najlepiej minimum dwuletnie na takim samym lub podobnym stanowisku.

Pracownik powinien wyróżniać się wysoko rozwiniętymi umiejętnościami komunikacyjnymi. W końcu będzie współpracować z wieloma pracownikami i klientami. Ważna jest sama znajomość obsługi komputera na bardzo wysokim poziomie. Wiele firm oczekuje od kierowników znajomości minimum jednego języka obcego. Często jest to angielski, choć mile widziany jest także niemiecki, hiszpański, francuski oraz rosyjski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*