Kierownik zespołu handlowców poszukiwany

kierownik zespołu handlowcówW Polsce brakuje wykwalifikowanych pracowników, którzy podejmą się pracy kierownika zespołu handlowców. Właśnie dlatego wiele firm boryka się z brakami kadrowymi i szuka wsparcia nawet wśród zagranicznych pracowników. Okazuje się, że praca na tym stanowisku jest bardzo wymagająca, a wiele osób w tym zawodzie po prostu nie radzi sobie ze stresem.

Osoba zatrudniona na tym stanowisku musi zarządzać zespołem sprzedażowym. Ponadto nieustannie motywuje ona podległych sobie pracowników, tak aby w samym zespole panowała przyjazna atmosfera, co zdecydowanie sprzyja w sprzedaży konkretnych produktów i usług. Kierownik musi prowadzić szkolenia produktowe, ale też i te sprzedażowe, a co za tym idzie nieustannie się on rozwija, na wielu płaszczyznach, dzięki czemu może zdobywać wiedzę, którą później przekazuje pozostałym pracownikom, którzy są jemu podlegli. Kierownik oprócz tego rekrutuje osoby do swojego zespołu, a przede wszystkim dba o wszelkie procedury, ale też i jakość obsługi klienta.

Idealny kandydat na to stanowisko jest kreatywny w poszukiwaniu ewentualnych rozwiązań, ale także wytrwale je wdraża. Musi on również posiadać umiejętności menedżerskie. Pracownik samodzielnie decyduje o wielu kwestiach oraz ponosi odpowiedzialność za realizację konkretnych zadań i działań. Osoba zatrudniona na tym stanowisku jest zorientowana na wynik i przekłada cele biznesowe nad konkretne zadania. W wielu przedsiębiorstwach na tym właśnie stanowisku, możemy liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie, które jest ściśle uzależnione od posiadanego doświadczenia, ale również składa się z prowizji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*