Deadline goni deadline? Wiemy jak dotrzymać terminu

deadlineKażdy w inny sposób reaguje na uciekające terminy wykonania danych zadań. Dla jednych będzie to motywujące, dla innych wręcz paraliżujące. Znamy kilka sposobów na to, aby dotrzymywać terminów. To sprawdzi się także w przypadku osób, które pracują na stanowisku kierownika zespołu handlowców.

Pierwsza kwestia to przygotowanie planu, ale też wyznaczenie poszczególnych etapów pracy. Niektóre osoby muszą wykonywać bardzo dokładny harmonogram, nim zabiorą się za wykonywanie danego zajęcia. Warto prowadzić kalendarz, w którym umieścimy najważniejsze informacje i ważne terminy. Dzięki temu będziemy lepiej zorganizowani. Sposób działania należy dostosować bezpośrednio nie tylko do charakteru pracy, ale też naszych preferencji oraz specyfiki danych działań. Wszystko powinno być pod nas indywidualnie dobrane.

Ważne w tym przypadku jest również ustalenie poszczególnych priorytetów. Nie da się zrobić wszystkiego w jednym momencie. Lepiej uniknąć nieprzyjemnego piętrzenia się poszczególnych obowiązków. Nadajmy konkretnym działaniom rangi, aby wiedzieć co jest ważniejsze i od czego powinniśmy zacząć. To pozwala na uniknięcie chaosu. W tym wszystkim powinniśmy mieć na względzie nieplanowane sytuacje. W końcu może nam się przydarzyć choroba, zatem lepiej mieć nieco czasu w zapasie. Niekiedy będziemy musieli zrezygnować z części zadań. To nic takiego, w końcu nie jesteśmy maszynami. Niektóre obowiązki możemy rozdysponować na innych pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*