Marzysz o pracy w handlu? Posiadasz duże doświadczenie? Zostań kierownikiem zespołu handlowców

zostań kierownikiem zespołu handlowcówKierownik zespołu handlowców niejednokrotnie staje przed bardzo trudnymi zadaniami. Mimo tego wiele osób decyduje się na wybór tego zawodu. Czerpią przy tym radość ze swojej pracy i nie zamieniliby jej na inną.

A co tak naprawdę należy do głównych obowiązków osoby na tym stanowisku? Otóż musi ona realizować plany sprzedażowe i budżetowe. Ponadto powinna kierować zespołem przedstawicieli handlowych. Oprócz tego rekrutuje, motywuje, prowadzi szkolenia oraz ogólnie odpowiada za rozwój podległego zespołu pracowników. Kierownik zespołu handlowców powinien kierować oraz wdrażać innowacyjne rozwiązania sprzedaże.

Jednak to nie wszystko! Musi też nieustannie monitorować i ulepszać skuteczność działań we wszystkich kanałach sprzedaży. Do jego codziennych obowiązków należy też budowanie bardzo silnych relacji biznesowych z klientami. Musi również dbać o zachowanie wysokich standardów współpracy i transparentność w kontaktach. Nie trzeba chyba wspominać o tym, że kierownik powinien też monitorować i analizować rynek i wszelkie działania konkurencji.

Przedsiębiorstwa oczekują od swoich przyszłych pracowników minimum dwuletniego doświadczenia. Przy tym obowiązkowo kandydat powinien również mieć ukończone studia wyższe. Kierownik zespołu handlowców musi mieć wysoko rozwinięte kompetencje sprzedażowe i analityczne. Oczekuje się od niego rozumienia procesów rynkowych oraz umiejętności umiejętnego reagowania na zachodzące na rynku zmiany. Musi on być zmotywowany i nastawiony na realizację celów. Jego działania winny być dynamiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*