Motywowanie pracowników w dziale handlowym

motywowanie pracowników w dziale handlowymJednym z kluczowych zadań na stanowisku Kierownika Zespołu Handlowców jest motywowanie podwładnych. Odpowiednia motywacja skłania do lepszej i jeszcze bardziej efektywnej pracy, a co za tym idzie do zwiększenia sprzedaży, która jak wiadomo w dziale handlowym jest najważniejsza.

Każdy człowiek jest inny, więc nie ma jednakowych pracowników. Każdy potrzebuje czegoś innego i różny rodzaj motywacji będzie dla niego najlepszy. A to jakiego rodzaju motywacji użyje menadżer, będzie miało bezpośrednie przełożenie na wyniki w pracy. W grę wchodzi wyczucie i intuicja kierownika. Przełożony ma zazwyczaj do dyspozycji motywację finansowa i poza finansowa np. różnego rodzaju pochwały, czy konstruktywna krytyka. Bardzo często dobre słowo od kierownika jest o wiele więcej warte niż niewielki dodatek do pensji.

Wiadomo, że realizacja planu sprzedażowego całego działu jest najważniejsza. Dobrym sposobem na motywowanie handlowców jest zdrowa rywalizacja poprzez porównywanie wyników na forum, na przykład poprzez tablicę z wynikami. Na takiej tablicy można na bieżąco sprawdzać wyniki, porównać je z innymi współpracownikami i tym samym dążyć do większej sprzedaży.

2 thoughts on “Motywowanie pracowników w dziale handlowym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*